Žmonės visada žino kaip kiti turi gyventi

Žino žino. Žino, kad namų tvarkytoja neturėtų lupti didelių pinigų, nes gi poniutė tvarkytoja tada uždirba daugiau nei poniutė samdytoja. Piktinasi čia poniutės forume, paskaičiavusios, kad jei valytoja už tam tikrą sumą dar kelis namus apiena tai uždirba daugiau už jas. O man gulasi natūralus klausimas: tai kas kaltas? Ar valytoja kalta, kad poniutės nesugeba namų susitvarkyti ir dar mažai uždirba? Aš manau, kad ne į kitus reikia žiūrėti, o skaičiuotis kiek pats esi vertas. Moka per mažai? Daryk kažką, kad mokėtų daugiau. O jei nesiseka, tai bent įvertink tada pridėtinę vertę. Ar išmoksti ko nors darbe? Už pusę metų universiteto kurso žmonės moka apie 2000 litų. Už metus apie 4000lt. Gal dabar ir daugiau. Bet po metų retas kuris gali dirbti tai ką mokosi. O po metų darbovietėje? Ne vienas jaučiasi geresnis specialistas nei prieš metus. Vadinasi ir vertė pridėtinė didesnė nei 4K.

Žmonės piktinasi ir nuomos skelbimais. Štai Dinai kliūna tai, kad skelbimuose rašo, kad kieme rasite vietos savo mašinai, o iš tiesų neranda. Nes kaimynai anksčiau iš darbo grįžę tą vietą užima. Ir dar yra tokių, kurie drįsta stovėti pusę metų vienoje vietoje. Nuėjau ir paskaičiavau. Mūsų kieme telpa 14 automobilių normaliai ir dar kokie keturi “antru aukštu”, kur jau tenka palikti telefono numerį už stiklo. Taip pat gatvėje į nemokamas vietas (nes šiaip gatvėje pagrinde mokamos vietos, galima gauti vienai mašinai leidimą nemokamai statytis, bet na… tingime) dar galima sutalpinti apie 10 mašinų. Bet tik vakare. Nes dieną okupuoja biurai ir kolegija. Studentai, tiesa, ir kiemą prikiša. Neturime šlagbaumo. Ir šias vietas kieme dalinasi 4 namai. O gatvėje ir daugiau namų. Ir ką? Aš skelbime rašyčiau, kad visada rasite vietos savo automobiliui, nes per 1,5 metus tik kokius du tris kartus teko statyti mašiną kažkur toliausiai, kažkur svetimuose kiemuose vos ne kitame kvartale.
O ir piktinimasis dėl kainų gana juokingas. Čia gi tų žmonių namai. Nori ir nuomoja už 100 lt prabangų butą, nori už 1000 lt nuomoja šiknaskylę. Kai pagalvoji tai tie 800 lt nuomotojui ne milžiniškas pelnas. Greičiausiai visus sumoka už to buto kuriame gyvena komunalinius ir milijono nekrauna. Aš irgi gerai paskaičiuočiau. Pripažinkime, kad net didžiausios skylės su apgriuvusiais pečiais ilgai tuščios nestovi.

Dar žmonės visada žino, kad visiems privalu skaityti angliškai ir rusiškai. Nes mano šiukšlynėlyje labai jau dažnai ateina protinguoliai ir pasakyti, kad va šitą knygą tai būtinai reikia skaityti tik originalo kalba ir ne kitaip. Ir dažniausiai tai būna anglakalbio arba rusakalbio rašytojo veikalas. Niekas nesakė, kad kokį Murakamį ar Markesą, ar net Gombrowicz’ių geriau originalia kalba įveikti. Tas pats ir su elektroninėmis knygomis. Tik pasakyk, kad nėra lietuviškų knygų už priimtiną kainą, legalių, tuoj subėgs visi pasakyti, kad gi pilna nemokamų, kam piratauti. Kai klausi kurgi jos, tai pasirodo ir vėl angliškos arba rusiškos (bet tos dažniausiai piratinės). Ne prancūziškos, ne vokiškos, ne norvegiškos…

Gerai, kad žmonės žino kaip gyventi. Tik labai jau pikti tie žmonės.

7 thoughts on “Žmonės visada žino kaip kiti turi gyventi”

  1. Pastebėjimas – 800 Lt gavęs juos visus ir pasilieka, nes komunalinius susimoka nuomotojas, o ne nuomininkas iš 800. Lietuvoje neteko susidurti dar su tokiu atveju, kai suma būtų ‘už viską’, ne taip kaip UK teko.

  2. Atkreipiu dėmesį, kad kalbėjau apie tai, kad nuomotojas susimoka mokesčius už tą butą, kuriame pats gyvena. Ta prasme, nelobsta jis iš tų 800 lt, tik savo buitį vos vos pasigerina. O antra, tai tavo minimų atvejų tikrai yra. Pati pažįstu merginą, kuri nuomoją butą už kainą į kurią įskaičiuoti mokesčiai. Kai buvau studentė, pati pirmą savo butą taip nuomojausi.

  3. Kai jaučiasi nepatenkinti ir bejėgiai ką nors pakeisti, tai ir varo ant kitų, sakyčiau. Nors šiaip dažniausiai su Dinos nuomone sutinku, tas jos įrašas nelabai argumentuotas man pasirodė, bet patingėjau veltis į diskusijas komentaruose. Tuo tarpu su Tavimi sutinku. Ir turiu Gombrowicz’ių originalo kalba 😉

  4. Taigi tų argumentų ir pritrūksta labiausiai, kai jauties bejėgiškai ir negali nieko pakeisti 🙂 Nors aš asmeniškai turiu planą, tik nežinau, kaip reaguotų kiti: subraižyti stovėjimo vietas. Kad bent sąžinė pagraužtų tuos, kurie pasistato automobilį per 3 vietas ir ramiai palieka užstatę kaimynus, kelią šiukšliavežei ir t.t. 🙂
    O ir šiaip, pykstu ne todėl, kad kaimynai grįžę anksčiau užima. Pykstu, kad kaimynai negalvoja apie kitus kaimynus 😛
    P.S.: visi visada žinom, kaip turi gyventi kiti. Deja, taip jau yra.

  5. Na ką padarysi, pasaulyje yra baigtinė žemės vieta 🙂 Vienas užima tris vietas, nors turi vieną automobilį keturių asmenų šeimai, kiti dviem automobiliais dviejų asmenų šeimai užima dvi vietas. Tai dar neaišku kas daugiau vietos užgrobia 🙂

  6. Jeigu skaičiuosim butui po vieną vietą, tada kaip ir aišku, kas daugiau. Moraliai sutinku, neturiu ko siusti, nes kenkiu ekosistemai labiau nei tas, per tris vietas pasistatęs. Ai, bet dabar tai apskritai neturiu ko siusti ant savų kaimynų, palauksiu rugsėjo, kada prasidės pikas, dabar gerai 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *