Pats nemėgstamiausias žodis

Pats nemėgstamiausias mano žodis yra “stebuklas”. Pastaruoju metu jo matau daug ir dažnai.

Nėščia moteris feisbuke?  Prierašas: laukiu stebuklo. Ir komentarai “oi, linkime sėkmės ir sulaukti mažo stebuklėlio”. Wtf? Vaikas toks pats stebuklas kaip ir aš. Tik trisdešimt metų jaunesnis. O aš ne joks ne stebuklas, o žmogus iš visokių ten cheminių elementų.

Prasideda žiema? Tai jau mol visuose portaluose matysime “stebuklų metą”. Nėra per Kalėdas jokių stebuklų. Yra nuoširdus darbas kuriant santykius. Malonus bendravimas – laukimo kulminacija. Jaukumas. Gal net kiek magijos. Bet ne stebuklas!

Net mano mylimose fantasy knygose nesišvaistoma tuo žodžiu. Ten yra burtai, kuriuos sukelia burtininkai. Ten yra magija. Bet ne kažkokie stebuklai iš niekur į niekur.

Pikta aš? Ne. Aš netgi vienintelė romantikė mūsų šeimoje. Svajotoja ir fantazuotoja. Bet gi net manieji nykštukai ar nematomas draugas nėra stebuklas, o konkretūs pavidalai, kurie aišku iš kur atsirado ir aišku kur dings po mirties.

12 thoughts on “Pats nemėgstamiausias žodis”

  1. :-))) burtai, chemija, stebuklai, magija – kaip be pavadinsi, taip nepagadinsi – tik skonio reikalas išsirenkant epitetą :-p

  2. Bet burtai, chemija ir magija tai gana apibrėžti dalykai: padarai šitaip ir anaip, pasakai užkalbėjimą ar panaudoji formulę ir kažkas nutinka. O stebuklas tai toks iš kitos operos. Labiau tinkamas apibūdinti nežinojimą. Na nemielas toks dalykas 🙂

  3. sakau, kad čia kaip skonio reikalas ir kaip kas vartoja, nes man tai stebuklas irgi ganėtinai apibrėžtas daikas ir taip vat savaime toli gražu nevysktantis :-)) bet čia tikrai, kaip kas interpretuoja, manyčiau. Taip pat, kaip vartoti žodžių junginį ” mano vyras”: arba vyras kaip sutuoktinis (mano sutuoktinis), arba vyras kaip žmogus (mano žmogus). Žo, viskas baisiai subjektyvu ir subtilu :-))

  4. Vistiek mano ribota galva neišneša, kaip elementari biologija kartojama milijonus metų (vaiko pradėjimas, vaiko gimimas) gali būti stebuklas. Kodėl tada kitas šitos lazdos galas – mirtis – neapibūdinama tuo pačiu žodžiu?

  5. Na, kas liečia jau kodėl kas ką konkrečiai vadina stebuklais – čia manrods tas pats kaip kodėl kas kiek deda ar nededa visai cukraus į kavą 🙂 Gal konkrečiai gimimą stebuklu vadina žmonės iš to džiaugsmo, kad nauja gyvybė, gal todėl, kad anksčiau, kol nenumanė apie biologiją, iš tiesų atrodė stebuklas, o dabar kai visiems lyg ir aišku, kad čia paprasta biologija, toli gražu ne visiems ir ne visada kada norisi ta biologija suveikia..Vairiantų gali būti daug, bet kažin ar čia kuom nors dėtas “ribotumas” ar logika, ar dar balažin kas – tiesiog mes skirtingi 🙂

  6. Gal ir skirtingi žmonės. Bet duoną kažkodėl visi dažniausiai vadina duona, o ne magiškąja mana, dievo dovana ir panašiai. Gal kažkur ir vadina sau kitaip, bet parduotuvėje retai kada sako “duokit man dievo dovanos” :). Gal todėl, kad tam tikros savokos nieko bendro neturi su žmonių skirtingumu?
    Kaip ten bebūtų stebuklas visumoje yra netikėtas nežinomos (dieviškos?) kilmės įvykis. Skirtingai nei magija, kuri yra ištisa sistema :).
    Taip kaip duona yra maltų grūdų raugintas (dažniausiai) kepinys, todėl kad ir kokie žmonės būtų skirtingi kažkaip negerai būtų ir obuolius duona vadinti, ir kiaulieną. 🙂

    P.S. Esi tikra, kad seniau vaiko gimimas buvo stebuklas? Mano žinios kitokios :). Jie labai aiškiai žinojo iš kur atsiranda vaikai (aišku, neteisingas buvo tas žinojimas). Ir tiems, kuriems nevisada biologija suveikia gal reikėtų pamąstyti kodėl ir gal reikia savo egoizmą kitomis linkmėmis nukreipti :).

  7. Salomėja, sutinku. Stebuklas yra nesuplanuojamas, nenuspėjamas dalykas, jis – nieko panašaus į kūdikio gimimą, nors ir tampa įprasta pastarąjį vadinti stebuklu. Tiesiog šiaip, išreiškiant džiaugsmą, nesigilinant į tikrąją žodžio prasmę.

  8. Albert Einstein: “Yra tik du būdai gyventi: taip, tarsi stebuklų nebūtų, arba taip, tarsi visa būtų stebuklas.”

  9. Geriau būsiu kvaila ir kiekvieną dieną vadinsiu stebuklu, negu kasdien ant visų dėl ko nors niurzgėsiu. Kiekvienas renkasi, kaip kad sakė tas dėdė Einstein’as 🙂

  10. O tai tėra tik šitie du kraštutinumai? Einšteinas toli gražu ne šiame kontekste tai sakė 🙂
    Man, matai, dar yra ir gyvenimo džiaugsmas. Dėl to ką galiu, ką turiu, kas mane supa, ko pasiekiu, ką sukuriu, ką duodu, ką gaunu ir dar daug taip toliau 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *