Nemokamos programos

Nemokamos programos man labai svarbios. Su jomis tiesiogai susijęs mano darbas. Kas du mėnesius aš turiu sudaryti sąrašiuką iš kokių 50 vnt. programų. Sąrašiukas apribotas ir protingomis, ir kvailomis taisyklėmis. Visos programos turi tilpti į paprastą CD (protinga taisyklė), visos programos turi būti geros (protinga taisyklė), bent dalis programų turi būti gerai žinomos ar garsaus kūrėjo, na kad jų vardas skambėtų bei trauktų (pokvailė taisyklė). Programos turi būti funkcianalios, kad tiktų plačiam ratui žmonių (nežinau kokia taisyklė). Viename sąraše negali būti vienodo pobūdžio programų, pvz., dviejų naršyklių, ar dviejų nuotraukų redagavimo programų (ne labai protinga taisyklė). Ir dar gi nelabai gali du kartus iš eilės sudaromame sąraše jos kartotis. Nebent labai jau versija patobulėjo ir kažką naujo siūlo (natūrali taisyklė).
Paprasta užduotis, bet kadangi tų programų nėra neišsenkami klodai, tai viskas apkarsta. Pežiūrių daugybę internetinių saugyklų, tokių kaip www.download.com, en.softonic.com (mano mėgstamiausia), snapfiles.com, ir dar dešimtis kitų. Pasiskaitau ką rašo lietuvos ir ne tik blogeriai, kas gero nežinau.lt siuntiniuose. Klausinėju žmonių ką ir kodėl jie naudoja.
Man įdomu, be kokių programų jūs neišsiverčiat. Pati naudoju ribotą skaičių:
Jei prie kompiuterio tenka prisėst daugiau nei vieną kartą (vyro, mamos…) visada įsidiegiu Operą. Tai mano mylimiausia naršyklė.
Niekaip, na niekaip jokiame kompiuteryje neišsiverčiu be Total Commander (bet čia turbūt negalima programos nemokama vadint?).
Nuotraukas peržiūriu bei mažinu ir karpau su IrfanView. Darbe be jos neįsivaizduoju paveikslėlių gaminimo.
Pokalbiams naudoju Gtalk, Miranda ir Skype (šito aparato norėčiau išvengt, deja…).
Pdf peržiūrai žinoma Foxit Reader.
Muzikos klausymui Winamp. Nors per savo kompą mažai aš jos klausau.
Filmų žiūrėjimui Gom Player.
Dar naudoju Microsoft Virtual PC. Nes tiek darbe, tiek namie pas mane Vista. O dar ne visos aprašinėjamos programos veikia, be to ir šiaip prie daugumos taikomės ir XP aplinka tai daugumai malonesnė žurnalo paveikslėliuose.
Tiesa, dar esu ištikima OpenOffice fanė. Net turėdama galimybę namie įsidiegt nelegalų Microsoft Office (o aš prisipažinsiu nesilaužau prieš nelegalius dalykus), jos atsisakau. Nepatogu man. Jau įpratau prie OO :).
Antivirusinė Avira. Nors kokia tais nepatikima man ji atrodo. Reiks ko nors nelegalaus.:)
Tai beveik kaip ir viskas. Naujam kompe net nelegalių progšių neturiu. Windows ir tie legalūs.
Būtų malonu jei komentaruose parašytumėt be ko jūs neišsiverčiat. Ypač visokios specifinės programos domina. Win gražinimai, lengvinimai, patoginimai, katalogizavimai na ir t.t.
Tai ką naudojat, a?

19 thoughts on “Nemokamos programos”

  1. Iš tikrųjų tai nedaug naudoju 🙂 Darbiniame kompe pridiegta visokio š… O namie tai tik kelios programos ir tos visos legalios.
    Muzikai – Winamp, torentams siųstis – Azureus Wuze, nuo virusų – Avira, pokalbiams – Skype ir Windows Live Messenger, paštui – Thunderbird, naršyklė – Firefox, .pdf’ams – Foxit Reader, dar yra kalendorius Rainlender, Open Office, IrfanView ir Gimp. Ftp reikalams – SmartFtp (nors irgi tokio pat legalumo ir nemokamumo kaip Total Comanderis), įrašymui – Infra Recorder ir blogo statistikai peržiūrėti Woopra. Daugiau nieko 🙂

  2. Aš muzikai – Amarok, torentų siuntimui – Ktorrent, virusų pas mane nėra (nes naudoju Linux), pokalbiams – Skype ir irc, paštas – Evoliution mail, naršyklė – Firefox, filmai – VLC player, pdf – Evince, diskų įrašinėjimui – Brasero Burning Rom, tekstų redagavimui – Open Office, Google Docs, nuotraukos – Image Viewer.

  3. Ir pas mane beveik standartiškai – Irfanview, Firefox, Pixia… Bookmaker(mjsoftware) – knygoms telefone gaminti, Bookdesigner – visokių elektroninių knygų konvertavimui į txt. Dar Startup monitor, ir notepad2, Apex dc++, Foxitreader, Unlocker ir Sjboy emulator – telefoniniams java žaidimams tikrinti. Ir dar keletas, tik nesu tikras, ar jos freeware 😉

  4. 🙂 Užsibukmarkinsiu, nes šią akimirką nereikia, bet nesinori pamiršti. 🙂 Kažkada labai reikėjo kažko panašaus. Dabar nebepamenu ką naudojau, bet tikrai ne šitą.

  5. Firefox, Skype, Gimp, Foobar, Open Office, VLC player, WinRAR, Acrobat reader. Tęsti galima ir toliau, tačiau tai pagrindinės, kuriomis naudojuosi. Dauguma yra nemokamos ir/ar opensourcinės, ir tuo labai didžiuojuosi. Stengiuosi naudoti kuo daugiau nemokamos produkcijos, nors kartais produktyvumas ir nukenčia (OpenOffice yra galingas aparatas, tačiau užtrunki, kol išmoksti)

  6. Valdemarai, dėl OpenOffice tu teisus, mano manymu tik kol šneki apie senesni MS Office. Kas liečia naujausią manau ne ką lengviau pereit:)Nors aišku aš čia apie “Word”, “Exel” ir “PowerPoint” alternatyvas. Kitų nei vienam rinkinyje kažkaip neprisireikė.

  7. Muzika – iTunes (na, nes turiu ipodą, tai kažkaip ir perėjau). Browsyju su Firefox, paštui Thunderbird. Antivirusinė – AVG. Dar labai faina yra nemokama programa visokiems “To Do” ant desktopo pasikabint, vadinasi TaskList (www.desklabs.se). Paveiksliukams Irfran View ir Paint.NET jei kažką sudėtingiau reik (nes ten beveik kaip Photoshop, tik nemokamas). PDF failus kepu su PDFcreator. CD DVD rašymui – DeepBurner (: maždaug tiek. Bet tą TaskList tai tikrai rekomenduoju mėgstantiems sąrašiukus. Galvojau net apie jį įrašą rašyt, bet va jau išdaviau paslaptį, tai matyt neberašysiu ((:

  8. Vietoje GOM player, kai pamačiau, kaip blogai jis susitvarko su garsu, sudėjau KML player. PDF peržiūrai – PDF-Viewer – turi pdf redagavimo – pabraukimų, nuspalvinimų ir kt., funkcijų. Pereičiau prie OOo visiškai, deja, dauguma programų, kurios reikia skaičiuoklės ar teksto redaktoriaus, dirba tik su MS Office paketu.
    Beje, Operos yra portable versija. Taigi, įsidėk ją į USB raktą, nereikės kiekviename kompiuteryje instaliuoti :).
    Turiu nuspirkęs Total commander, ir tuom didžiuojuosi :).

  9. Vach, užmiršau Regseeker – registro priežiūrai ir kapitalinei paieškai registruose, Reshacker – galima keisti programų mygtukų užrašus, ir panašiai Generally – žaidimukas, kuriam ir teko rusiškos koduotės valdymą perrašyti lietuviškai. Dvdshrink – dvd kopijuoja, perrašo, iškarpo apsaugas. Unfreez gif – neįtikėtinai maža programėlė gifams animuoti, sukeliam į ją kadrą po kadro – ir visks 🙂 JavaRa – ištrina nereikalingas java bibliotekas, ieško atnaujinimų, trina nereikalingas bylas susijusias su java. Ir dar Image printer – spausdina ,,į nuotrauką” ir dar spalvotai, jei kartais kai kuri programa neleidžia redaguoti kokio paveikslo, ar iškirpti kokios teksto dalies 🙂

  10. O scania, tikras naudotojas. Daugelį programų girdėjus/aprašius. DVDSrink net gana išsamiai. Tačiau savo kompiuteryje kažkaip ir nenaudoju nes neprisireikia daugelio išvardintų funkcijų. Todėl ir darbe, dažnai kyla klausima ar naudoja kas tas progšes išskyrus pirmą dešimtuką.

  11. Che, naudotojas 🙂
    Kyla problema – ir sprendimo ieškau nonags.com, arba soueceforge.net. Ar kokiuose forumuose. Kažkurios programos netinka, kažkurios dirba tik poroje su kitomis, kažkurios lieka kompiuteryje.
    Taip kad programų sąrašas priklauso nuo problemų 🙂
    Bookdesigner niekada nenaudočiau, bet WAP’e radau biblioteką sy nemokamomis .tcr knygomis – o jų s40 nokios nesupranta… Tokios istorijos beveik su visomis programomis, reta kuri atsirado po reklamos 🙂

  12. Kad jos per daug ir nesireklamuoja:) Gryni atradimai. Viskas suprantama. Aš irgi Unlocker naudojau kai negalėjau, kažkokios nesąmonės nuo darbalaukio ištrinti, o Recuva, kai vietoj perkėlimo iš kortelės ištryniau visas nuotraukas. Tačiau tai tik retiems problemų sprendimams. Nors dabar mano galvoje mažytė programų enciklopedija, ką kur su kuo galima padaryt:)

  13. Nemokamos ir mažos programos gerai dirba komandoje. Pavyzdžiui pieši su paint, kas žingsnis ,,save as”, po to su irfanview ,,batch conversion” į gif, po to į unfreezgif… Taip su dukra (kol dar mažesnė buvo) piešdavom judančius paveiksliukus mamos telefonui 🙂 Tokiu principu jau įpratau dirbti, ir didelės programos, kurios gali viską (jei tik randi, kaip tas galimybes suvaldyti), jau gąsdina mane 🙂 Kaimynas demonstravo, ką gali photoshop – viskas, ką įsiminiau, tai viskas lėčiau, klaidžiau. Ir resursus ryja 🙂

  14. Na, keletas nefirefoxinių ir neopenoficinių iš mano sąrašo:
    Time Adjuster – filmų subtitrams sinchronizuoti ir kalibruoti.
    Workrave – priverstinės pertraukėlės dirbant kompu.
    Matai (lietuviškas produktas) – matų konversija.
    YPops! – Yahoo pašto gavimui per POP3.
    HDD Health – HDD būklei stebėti ir mirčiai prognozuoti (pagal SMART).
    FilZip – naudojau iki 7-Zip
    SpamPal – šiukšlių filtras POP paštui.
    CoolMon – sisteminės realtime info pateikimas man priimtinu būdu (regis jau miręs projektas, bet esama versija su XP dar puikiai veikia).
    PRTG traffic monitor (3-ims įrenginiams nemokama) – SNMP protokolu stebėti tinklo įrenginių būklę.
    DriveGleam – turiu tokią savybę, kad turiu žinoti, ką veikia hardas. Nešiojamam kompe HDD lemputė visada ant akių, o stacionariam reikia lansktytis. DriveGleam padeda tokią lemputę į systray, kuri ne tik mirksi kai naudojamas hdd, bet mirksi skirtinga spalva atitinkamai į skaitomas jis ar rašomas:)
    SplitCam (reklamom išlaikoma) – virtualus webcam’o įrenginys kompe. Leidžia USB kamerą naudoti kelioms programoms vienu metu (šiaip tai neįmanoma) be to, tarkim per Skype galima transliuoti ne savo fizionomiją, o desktopą (kai reikią ko nors pamokyti).
    EverNote – el. užrašinė.
    Čia kiek prisiminiau. Nemažai dar tokių, kurios labai retai panaudojamos (specifinės).
    Sėkmės kaupiant

  15. Dar keletas mano naudojamų programų, kurios, berods, nepaminėtos ankstesniuose komentaruose.
    Muzikos klausymui – Aimp2.
    Defragmentavimui – AusLogics Disk Defrag.
    Archyvavimui – IZArc.
    RSS skaitau su FeedDemon.
    SopCast – P2P TV.
    Xplorer2 lite man pakeitė Free Comander.
    Torrentams – µTorrent.
    Pasigražinu su Xpize:)
    Šluota – Ccleaner:)
    VirtualDubMod – žirklės filmams karpyti.
    Išinstaliavimui – RevoUninstaler.
    Planavimui – EssentialPIM.
    Vietoj Launchy perėjau prie HotKeyz.
    Laikrodis – Lclock.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *